Farní pouť na Svatý Hostýn – 17. 9. 2022

Farní pouť na Svatý Hostýn

Dne 17. 9. 2022 jsme navštívili mariánské poutní místo na hoře Hostýn, které je se svou mariánskou svatyní (Basilica minor) nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě a po Velehradě také nejpamátnější. 

Jedná se o odpradávna vyhledávané mariánské poutní místo vybudované na místě původní kaple, která zde stávala již v pozdním středověku. Kaple byla postavena jako poděkování Panně Marii za záchranu místních obyvatele při tatarském obléhání. Hlavním lákadlem je bezesporu bazilika Nanebevzetí Panny Marie, jejíž základní kámen byl položen v roce 1721. Součástí poutního areálu je také křížová cesta Dušana Jurkoviče nebo ubytovna pro poutníky.

Od 1. července 2018 je poutní areál Svatý Hostýn s křížovou cestou a kostelem Nanebevzetí Panny Marie národní kulturní památkou

Přesunout se na začátek