Žehnání zvonů Přepychy 28.7.2018

Žehnání zvonů Přepychy 28.7.2018

Bože sešli na nás všechny své požehnání a dej, ať se hlas těchto zvonů dotkne lidských srdcí a rozezní je…  

Při slavnostní mší svaté posvětil otec biskup J.E.Mons. Jozef Kajnek nový obecní zvon sv.Jiří, který za celkovou částku 761.780,- Kč dala zhotovit obec Přepychy. Zvon je majetkem obce Přepychy, ale je smluvně propůjčen a je umístěn ve věži kostela sv.Prokopa. Bude se jím zvonit, aby se šetřily dva původní památkové zvony. Požehnány byly i dva historické zvony. Větší zvon s reliéfem sv. Václava a sv.Bartoloměje z roku 1545 a nejmenší zvon z roku 1559. Bylo provedeno kompletní zrestaurování zvonů, které financovala římskokatolická farnost Přepychy v částce 230.021,- Kč. Od Královéhradeckého kraje byla získána dotace ve výši 98 000 Kč.            Veliké díky obci Přepychy, všem aktivistům, sponzorům,účastníkům benefičních koncertů, drobným dárcům i farníkům.

Jeden komentář u “Žehnání zvonů Přepychy 28.7.2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek