Večerní pouť z Opočna do Dobrušky – 28. 6. 2024

Večerní pouť rodin z Opočna do Dobrušky

Poslední den školního roku se rodiny s dětmi z naší farnosti vypravily na děkovnou večerní pěší pouť. Společně jsme v 19:20 hod. odjeli linkovým autobusem z Dobrušky do Opočna, kde jsme v klášterním kostele Narození Páně s P. Braňem Štefúnem poděkovali za Boží ochranu v uplynulém školním roce a pomodlili se desátek růžence. Každý z nás si v srdci přinesl to své, však za školní rok se toho v našich rodinách událo tolik, za co chceme děkovat, že jsme to my a naše děti zvládli: přijímací zkoušky na střední školy nebo víceletá gymnázia, každodenní přípravy na vyučování a písemné práce, kroužky, hodiny v ZUŠ, náboženství… Poté jsme se společné vydali při západu slunce po cyklostezce mezi poli zpátky do Dobrušky, kam jsme došli již za šera. Rozešli jsme se do svých domovů s úžasným pocitem nadcházejícího prázdninového odpočinku.