Farní informace na 22. neděli v mezidobí – 01. 09. 2024.

1. Z důvodu poutě do Šaštína nebudou mše svaté 31. 8. v Dobrušce a Osečnici.

2. Tuto neděli 1. 9. budeme při mších svatých prosit o pomoc Ducha Svatého do nastávajícího školního roku. Požehnáme dětem aktovky a baťůžky.

3. Chceme vás informovat, že od této neděle 1. 9. bude sloužena večerní mše svatá v Dobrušce opět od 18:00.

4. Příští týden je první pátek v měsíci. Zpovídat budeme v týdnu půl hodiny před mšemi svatými. Na první sobotu 7. 9. bude sloužena mše svatá za všechny dobrodince v Dobrušce ráno v 7:30.

5. Opět vás zveme na hodinovou tichou adoraci do kostela sv. Václava, jako součást duchovní přípravy na lidové misie, do Dobrušky ve čtvrtek 5. 9. v 19:00.

6. Zveme vás na posvícenskou mši svatou do Záhornice v sobotu 7. 9. v 9:00.

7. V neděli 8. 9. vás zveme na poutní mši svatou na Studánku u Chábor v 15:00.

8. Z příležitosti 300. výročí posvěcení kostela sv. Václava vás zveme na cyklus přednášek do pastoračního centra. Více informací na plakátě.

9. Zveme vás na přednášku Kateřiny Lachmanové o bl. Carlu Acutisovi, která se bude konat v pátek 13. 9. v 18:00 v kostele sv. Havla v Rychnově nad Kněžnou.

10. Zveme vás na 7. ročník dobrušského farního plesu 19. 10. v Hostinci – Skalka.

11. Přihlášky na náboženství prosíme odevzdat do sakristie kostela nebo na farní úřad v Dobrušce v úředních hodinách nejpozději do 1. 9. 2024.

12. Přihlášky na biřmování prosíme odevzdat do sakristie kostela nebo na farní úřad v Dobrušce v úředních hodinách nejpozději do 15. 9. 2024. Minimální věk v době přijetí svátosti je 14 let (nebo blízko něj). Slavnost biřmování proběhne pravděpodobně na podzim příštího roku 2025.

13. Pokud jste na prázdninových cestách narazili na kostel, kapličku, sochu či obraz sv. Václava, zašlete nám fotografie s určením místa do 1. 9. 2024 na email: aktivity.farnost@seznam.cz, které budou zveřejněny v kostele sv. Václava a na webových stránkách farnosti.